MuzeoMol i MUESSEUM_dwie strzałki czasu i pół

MuzeoMol i MUESSEUM
Otwarcie dwóch nowych wystaw w Instytucie Cybernetyki Sztuki (ul. Komandorska 26, Gdańsk Osowa)
26 sierpnia 2017 – godzina 19:00-20:45 (event) __
INSTYTUT CYBERNETYKI SZTUKI to nowe miejsce sztuki w Gdańsku – działa od stycznia 2017 w dzielnicy Osowa…
po przeprowadzce galerii Spiż 7 z Wyspy Spichrzów w Gdańsku http://tns.art.pl/spiz7/index_spiz7.htm _ po 20 latach działalności… i 25 latach działań organizatora – Fundacji TNS – jednej z pierwszych w Gdańsku fundacji o profilu artystyczno-społecznym.
„MuzeoMol” – zbiorowa wystawa sztuki współczesnej i koncert swobodnej muzyki improwizowanej z udziałem kilkunastu artystów. Wystawa jest namysłem na temat uwarunkowań funkcjonowania instytucji sztuki. Porusza problem konstytuowania się schematów świata sztuki i sposobów działania instytucji i artystów w realiach wolnego rynku jak i zachwiania światowego bezpieczeństwa energetycznego. Podnosi temat nadawania statusu dzieł sztuki w rzeczywistości tyleż ideologicznej, co politycznej. W swym rozważaniu artyści sięgają zarówno do założeń XX wiecznej awangardy jak i instytucjonalnej teorii sztuki, sieci cyberprzestrzeni jak i koncepcji „postmodernistycznych równoległości”. Tytułowy MuzeoMol niejako pożera samego siebie, drążąc konary „świata sztuki” niejako od środka.Równolegle nastąpi otwarcie indywidualnej wystawy, pt: „Muesseum – dwie strzałki czasu i pół” będącej kolejną fluktuacją projektu artystyczno-badawczego związanego z tworzeniem miejsca sztuki w Gdańsku Osowie.
Marek Rogulski. ICS, galeria Spiż 7. Organizuje fundacja TNS. All rights reserved, 2017.
Artyści: Jarosław Bauć, Michał Brzeziński, Artur Gogołkiewicz, Filip Ignatowicz, Tomasz Kopcewicz, Bartosz Nowak, Agata Nowosielska, Mateusz Pęk, Marek Rogulski; praca z depozytu fundacji TNS: Pampers Maxi. Koncert: Jowan Czerkas, Krzysztof Topolski, f.a.t.e. & kee vay , Rogulus X Szwelas project – „MuzeoMol”. Marek Rogulus Rogulski – „Muesseum, dwie strzałki czasu i pół”.

Zdjęcie
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s